NODOLINI: ZRASZACZ ELEKTRONICZNY

przez adam
Odsłony: 386

Zraszacz elektryczny Nodolini Jet 100. Spryskiwacz wielkopowierzchniowy z elektronicznym podniesieniem strugi i regulacją sektorową

 

 Opis: Elektroniczny zraszacz Nodolini Jet 100.

 

"Dzięki niemu kąt strugi może być sterowany radiowo i można go zmieniać ręcznie lub automatycznie.

 

Zaprogramowany kąt nachylenia 25 ° może wynosić od 18 do  26 ° (zdjęcie 2). Ponadto za pomocą wielofunkcyjnego pilota zdalnego sterowania kąt sektora nawadniania, kierunek obrotu i prędkość obrotowa mogą zostać zmienione.

Można więc zrobić wzdłuż linii zraszacza, tak że jedna część pola dostanie o połowę więcej, a druga o połowę mniej wody.  

Jest to wkład do nawadniania specyficznego dla miejsca.

Na menu jest poziom "Just-angle", przez co możliwe jest ustawienie szerokości nawadniania tak, aby przy zmianie szerokości nawadnianego pola nastąpiło automatyczne dopasowanie do szerokości pola. Wbudowany czujnik wiatru automatycznie modyfikuje wzrost lub spadek kąta wyrzutu strugi, jeśli to konieczne.

Kąt rośnie przy podwyższonych prędkościach wiatru.

Praktyczne zastosowania nie są jeszcze dostępne dla nowej kontroli zraszacza. 

Jeśli nowa technologia okaże się praktyczna, problem związany z ruchem drogowym i niebezpiecznym zraszaniem skrajów  dróg i skrzyżowań poprzez systemy nawadniania [wystające ponad nawadniane pole] na krawędziach pola może być rozwiązany. "

Źródło opisu:

Bewässerung und Beregnung - Publikationsserver der TU 

publikationsserver.tu-braunschweig.de/.../jahrbuchagrartechnik20...
H Sourell