Ochrona przeciwpyłowa i przeciwkurzowa dla krytych ujeżdżalni / padoków

przez adam
Odsłony: 341

Ujeżdalnie jeździeckie należy podlewać w celu stłumienia pyłu. Aqua Grupa SBS jest w stanie dostarczyć wewnętrzne i zewnętrzne systemy kontroli kurzu. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się.

Halowe areny konne czyli ujeżdżalnie można nawadniać za pomocą kratki z mniejszymi zraszaczami wylotowymi zamontowanymi wysoko w obszarze dachu lub zraszaczami półokręgowymi zamontowanymi wokół krawędzi areny.

Systemy kontroli pyłu górnego lub dachowego są bardziej zdatne do bezpośredniego podłączenia do zasilania wodą, ponieważ mają umiarkowane wymagania dotyczące przepływu i ciśnienia. Instalacja jest jednak skomplikowana ze względu na wysokość dachów.

Systemy zraszaczy perymetrycznych dla pyłu jezdnego utrzymują wszystkie rury i zraszacze w łatwej w użyciu pozycji, ale zwykle wymagają zraszaczy i pompy zasilającej, ponieważ każdy zraszacz musi wyrzucać wodę daleko.

Ujeżdżalnie, maneże i padoki zewnętrzne

Powierzchnie zewnętrzne są zwykle nawadniane za pomocą zraszaczy rozmieszczonych na obwodzie. Zaszacze mogą być układane pod ziemią za pomocą rury zasilającej i układane w razie potrzeby lub mocowane do barierki obwodowej.

W przypadku okresowego nawadniania obszarów celem tłumienia pyłu, seria ruchomych zraszaczy może być obsługiwana z zewnętrznego kranu / ujęcia, pod warunkiem, że ma on dobre zaopatrzenie w wodę. Kiedy maneż jest podzielony na sekcje, seria 5 zraszaczy będzie nawadniać obszar o szerokości 40 x 8 m.

Woda może być dostarczana z rury ciśnieniowej, pod warunkiem, że jest tam dobre ciśnienie i przepływ. Te zraszace muszą być stopniowo przesuwane w poprzek menażu - zazwyczaj zraszacze są uruchamiane i obsługiwane przez 2-3 godziny, aby dodać warstwę wody (20 mm) do każdego paska terenu przed przesunięciem zraszacza.

Ze względów praktycznych zraszacze mogą być ustawiane wieczorem na placu ćwiczeń, a następnie zegar nawadniania będzie obsługiwał - uruchamiał i zatrzymywał system kontroli pyłu - we wczesnych godzinach rannych.