Systemy nawadniania dla sportu

przez adam
Odsłony: 413

Wiele godzin poświęca się celowi, aby rekreacyjne tereny sportowe były utrzymywane na najwyższym poziomie, ale ich duże obszary uniemożliwiają ich nawadnianie bez systemu nawadniającego.

Aqua oferuje szereg rozwiązań, od ręcznych zestawów zraszaczowych po zraszacze na przenośnych trójnogach. Pompy i zbiorniki wody mogą być również zapewnione w celu zapewnienia odpowiedniego przepływu wody i ciśnienia.

Opis rozwiązań

Zautomatyzowany system nawadniania boiska sportowego będzie składał się z zasobnika wody i pompy; do tego dochodzą systemy kontrolne/ sterowania; orurowanie na trawniku i zraszacze, np. turbinowe.

W klubach i szkołach z wieloma boiskami sportowymi, pompa, zbiornik i jednostki sterujące mogą obsługiwać systemy nawadniające dla szeregu boisk.

W przypadku klubów i szkół o mniejszym budżecie, rząd zraszaczy może przebiegać przez szerokość pola i być przenoszona ręcznie wzdłuż długości pola. System może być zasilany przez wodę lub zawierać zbiornik wody i pompę.

boiska do piłki nożnej

W przypadku dłuższych okresów suchości boiska piłkarskie mogą być trudniejsze do zagrania.

jazda konna: areny

Padoki przy stadninach i areny do jazdy muszą być podlewane, aby tłumić kurz. System nawadniania jest w stanie stworzyć systemy kontroli kurzu zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz...

boiska do rugby

Sucha letnia pogoda może oznaczać, że boiska do rugby mogą być niebezpieczne na początku sezonu.

boiska do krykieta

Przy bardzo suchej pogodzie trudno jest zagwarantować, że boisko do gry w krykieta i pole zewnętrzne zostaną naprawione po uszkodzeniach spowodowanych częstymi grami.

kort tenisowy

Zarówno turfowe korty tenisowe (z mączki ceglanej), jak i ziemne korty tenisowe korzystają z systemów nawadniających, dzięki którym powierzchnia jest najlepsza przez cały sezon.