To Top

Nasze porady

Poczytaj o naszej pasji zraszaczy
Skontaktuj się. Chętnie będziemy z Tobą współpracować.

  • Start
  • O NAS
  • Nasz blog
  • Ochrona przeciwpyłowa i przeciwkurzowa: przykład Guaíba Terminal

Ochrona przeciwpyłowa i przeciwkurzowa: przykład Guaíba Terminal

PRAWIDŁOWO SKONFIGUROWANE INSTALACJE KONTROLUJĄ POZIOM ZAPYLENIA NA WIELU POWIERZCHNIACH

Zraszacze klasyczne, zraszacze deszczowe typu rain gun i wyskakujące zraszacze rotacyjne służą do natryskiwania wodą hałd rudy żelaza, dróg i kolei.

Rain Guns są używane ze względu na ich trajektorię (lub kąt natrysku) i promień rzutu. Działko deszczowe używane na terminalu Guaíba ma kąt trajektorii 43 °, a wysokość strumienia wody może osiągnąć 79 stóp (23,7 metra). Promień rzutu może wynosić maksymalnie 55,4 metra.

Wszystkie te cechy sprawiają, że armatki deszczowe są idealne do użycia w tych warunkach.

Ponadto istnieją dwa rodzaje zraszaczy, które są używane w połączeniu z armatkami deszczowymi w celu zapewnienia odpowiedniego pokrycia hałd. Zraszacze mają maksymalny promień rzutu wynoszący 51 stóp (15,6 m).

Wzdłuż dróg i linii kolejowych zainstalowano dwa różne zraszacze wyskakujące. Zraszacze te były stosowane na obszarach z ruchem pieszym i z prejeżdżającymi samochodami ciężarowymi, gdzie nie były odpowiednich pionowych, stojących zraszaczy. 

ZGODNOŚĆ Z NORMAMI JAKOŚCI POWIETRZA ULEPSZONO O 53%

 Poziom pyłu w terminalu na wyspie Guaíba był regularnie monitorowany przed i po zainstalowaniu systemu zraszaczy. Przed zainstalowaniem systemu zraszaczowego, w 67% pomiarów jakości powietrza dla cząstek unoszących się w powietrzu, przekroczono górny limit. Po zainstalowaniu systemu zraszaczowego odsetek wartości jakości powietrza, który przekroczył górny limit, spadł do 31%. Instalacja systemu przyniosła natychmiastową korzyść dla jakości powietrza.

źródło:Rain Bird z licznymi zmianami

Lubisz to co widzisz? Zapisz sobie kopię - teraz.

Aqua-Grupa SBS © 2019

Aqua-Grupa SBS jest częścią Grupy SBS

Zaloguj się na swoje konto

Zaloguj się